Związkowcy domagają się kontroli w podlaskim NFZ

Kurier Poranny po raz kolejny sygnalizuje bulwersujący temat finansowania świadczeń psychiatrycznych. Związkowcy z Podlaskiej Federacji Związków Zawodowych POZ, Niezależnego Związku Zawodowego ”Solidarność” oraz Związku Zawodowego Salowych i Sanitariuszy ze Szpitala Psychiatrycznego im. St. Deresza w Choroszczy uważają, że wszystkie umowy na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawierane z NFZ-tem mają zbyt niską wycenę punktową. To ich zdaniem powoduje brak pokrycia finansowego kosztów prowadzonej działalności, a przede wszystkim hospitalizacji pacjentów. Prognozują, że jeśli sposób wyceny świadczeń nie zmieni się, szpital wkrótce czeka zapaść finansowa. Związkowców poparł europoseł Krzysztof Jurgiel, który już w styczniu zwrócił się do ministra zdrowia z prośbą o interwencję w sprawie szpitala w Choroszczy. Szpital psychiatryczny w Choroszczy jest jedną z największych placówek zapewniających leczenie psychiatryczne w Polsce.